Wystarczą dwie albo aż dwie witaminy aby dodały Ci wigoru.

Wystarczą dwie albo aż dwie witaminy aby dodały Ci wigoru.

Mówią idź w witaminy bo przede wszystkim są tańsze niż leki. Mówią bierz witaminy a odnajdziesz dobrą formę.

Czy wobec tego witaminy mogą przywrócić energię seksualną?

Zacznijmy od witaminy D.

Jest ona dobrze znana w profilaktyce krzywicy, raka, chorób serca oraz chorób układu krążenia. Pełni bardzo istotną rolę w organizmie: pobudza wchłanianie wapnia oraz fosforu, dzięki czemu prawidłowo kształtują się kości u niemowląt oraz dzieci. Warto pilnować aby organizm był zaopatrzony w dawkę witaminy D. Co więcej jak się okazuje to właśnie lato, to słońce najbardziej sprzyja miłosnym igraszkom. Zatem wyjdź na słońce i „zatankuj do pełna” witaminę D.

Rzeczywiście , naukowcy dowiedli, że witamina D ma fundamentalny związek z testosteronem u mężczyzn. Im poziom jest wyższy tym znaczniejsze jest stężenie testosteronu w osoczu.

Dlatego już 15 minut dziennie wystarczy przebywać na słońcu aby „napełnić się” witaminą D.

Uwaga w trakcie “tankowania” ramiona oraz uda powinny być odkryte.

Gromadzenie witaminy D może odbywać się również poprzez odżywianie. Najlepszym źródłem są ryby morskie. To także jajka, produkty mleczne (jogurt naturalny) oleje roślinne, sery pleśniowe oraz sery wolno dojrzewające.

Kolejna witamina to witamina C.

To przede wszystkim główny składnik  do przebiegu komunikacji międzykomórkowej. To silny antyutleniacz, który zapobiega “wykradaniu” elektronów z komórek ludzkiego organizmu przez wolne rodniki. Znana jest głównie z leczenia przeziębienia a tak naprawdę lista zastosowań ciągnie się daleko. Do tego naukowcy przebadali wpływ witaminy C na libido. Badanie polegało na aplikowaniu codziennym większej dawki witaminy C, okazało się, że nastąpił wzrost pobudliwości seksualnej oraz nastąpił wzrost sekrecji oksytocyny czyli hormonu przywiązania i rozkoszy.

Witaminy, witaminami ale jest jeszcze coś co doda Ci wigoru.

To aktywność fizyczna. Najbardziej zaskakujące badanie, które dotyczyło korzyści niosące z joggingu oraz z pieszych wycieczek przeprowadzone było w Stanach Zjednoczonych. W badaniu w którym brało udział 500 kobiet w wieku około 19 lat wykazano, że w 13,2 procent przypadków, jeśli chodzi o jogging, i 9,6 procent przypadków jeśli chodzi o wycieczki, kobiety odczuwały niewielki orgazm.

Natomiast u mężczyzn uprawianie codziennej aktywności fizycznej sprzyja  aktywności seksualnej.

Co więcej inne badania pokazały, że siedzący tryb życia stanowi czynnik obniżający jakość erekcji, zwłaszcza gdy brak aktywności fizycznej jest ściśle związany z otyłością czy paleniem papierosów. Zatem aż 2/3 mężczyzn, którzy dotknięci są powyższymi czynnikami ryzyka, skarżą się na problemy seksualne.

Enjoy!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobne posty

Risotto z owocami (egzotyczne)

Risotto z owocami (egzotyczne) Potrzebujemy: 1 banan. Całe mango. 1 marakuja. Kilka sztuk owoców kaki. Garść pokrojonego świeżego ananasa, arbuza i melona.

Pizzerinki z cukinii

Potrzebujemy: 1 cukinię Sos pomidorowy/ ketchup Ser mozzarella Pomidor Szynka parmeńska Parmezan Roszponka Świeża bazylia Suszone zioła prowanslaskie Sól, pieprz Działamy: Cukinię

Koktajl jeżynowy

Potrzebujemy: Garść świeżych jeżyn 50 ml jogurtu naturalnego. 1 banan 200 ml napoju migdałowego. Łyżka zmielonego siemienia lnianego Łyżeczka zmielonego chia. Łyżeczka

Komentarze

Witaj na blogu

Mój znak zodiaku to BYK, i we mnie płynie bycza krew, zatem nie przez przypadek nazwa bloga to Bull’s blood. Ponad to bycza krew to zdrowotne wino, które niejednemu z nas pomoże.

Polub mnie na Facebooku

Instagram